Solidna, przemyślana, o atrakcyjnym wzornictwie i z elegancką linią - dla rodzin, miłośników morskich emocji i odkrywców. Poza szeregiem ulepszeń i inteligentnych rozwiązań funkcjonalnych, to właśnie pod pokładem znajdują się największe innowacje.

Nimbus 305 Coupé

KONSTRUKCJA KADŁUBA

W Nimbusie zależy nam na tym, aby łódź pracowała sprawnie przy każdej prędkości z jaką jest używana. Wiemy, że właściciele Coupé lubią pływać z prędkością od 4 do 20 węzłów, kiedy większość jachtów zużywa duże ilości paliwa. Dla modelu 305 Coupé zaprojektowaliśmy kadłub, który zapewnia komfortową pracę w całym zakresie prędkości. W praktyce, 305 od razu osiąga stan bezwypornościowy i zużywa niewiele paliwa przy każdej prędkości. Tempo można dostosować do warunków pogodowych, co zapewnia większe bezpieczeństwo, wygodę i możliwie najlepszą podróż” – mówi Mats Jacobsson, kierownik ds. rozwoju produktu w stoczni Nimbus.

Opierając się na tej samej skandynawskiej koncepcji wzornictwa, co jej popularne i nagradzane siostry 405 i 365 Coupé, 305 Coupé będzie stanowić nowe wejście do popularnej serii Coupé Nimbusa z wykorzystaniem idei „sidewalk”.

Sterówka została maksymalnie rozbudowana, aby zapewnić jak największą elastyczność i może być wyposażona w akcesoria zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Szyby zespolone z dużą, wypukłą szybą czołową zapewniają doskonały widok panoramiczny. Duże, płaskie powierzchnie salonu są jasne, przestronne i przytulne, dzięki zastosowaniu różnych materiałów i oświetlenia LED. Przeszklony, elektrycznie sterowany dach, zapewnia dużą ilość światła. Jadalnia zapewnia przestrzeń dla czterech osób i łatwo przekształca się ją w podwójne miejsce do spania. Stół w kuchni można złożyć tworząc stolik koktajlowy z uchwytami na kieliszki, dzięki czemu salon staje się wygodnym miejscem do spotkań towarzyskich. Aneks kuchenny wyposażony jest w płytę grzewczą z wbudowaną wentylacją, corianowy blat, 65-litrową lodówkę oraz dodatkową lodówko-zamrażarkę pod sofą (opcjonalnie).

ZABAWA I RELAKS

Pokład rufowy znajduje się na tym samym poziomie co platforma kąpielowa i salon. Wyposażony jest w obszerną, wygodną sofę w kształcie litery L mieszczącą pięć osób oraz składany stolik.

Wnętrze łodzi jest wykonane w wysokiej jakości i przytulne, szczególnie pod względem przestrzeni i światła. Jacht posiada zintegrowaną wentylację oraz pięć dużych, otwieranych okien dla dodatkowego oświetlenia. Tapicerowane ściany grodziowe w jasnych kolorach zmniejszają hałas. Łódź dysponuje dwiema kabinami, kabiną właścicielską (dostępną z łóżkiem typu Queen lub V) z bezpośrednim dostępem do łazienki oraz kabiną dla gości.

Podsumowując, 305 Coupé jest nowoczesną, superfunkcjonalną łodzią o zredukowanym wpływie na środowisko naturalne, która jest idealna do bezproblemowego i przyjemnego życia na morzu. Łódź zbudowana jest w Szwecji w stoczni Nimbus w Mariestadzie.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Lmax, długość całkowita 10,07 m
Lh, długość kadłuba 9,74 m
Bmax, szerokość całkowita 3,25 m
Bh, szerokość kadłuba 3,14 m
Ha, wysokość 3,65 m
C wysokość przy złożonym maszcie 3,32 m
Th, wysokość transportowa 3,58 m
Thc, wysokość transportowa na kołysce 3,67 m
Tmax, zanurzenie 0,9 m
CoG, środek ciężkości 3,46 m
MLDC, maksymalna dozwolona waga 5697 kg
MLCC, waga 4100 kg
MMTL, maksymalne obciążenie całkowite 1600 kg
Max. ilość osób 8
Kategoria CE B
Kabiny 2
Koje 4+2