Zbudowany w Szwecji Nimbus 405 Coupé to największa łódź z serii Nimbus Coupé, obejmującej również modele 305 Coupé i 365 Coupé.Model 405 Coupé jest zbudowany w oparciu o tę samą koncepcję "chodnika", co wielokrotnie nagradzana łódź 365 Coupé, która zwyciężyła w roku 2012 w prestiżowym konkursie European Power Boat.

NIMBUS 405 COUPÉ

PONADCZASOWE PIĘKNO

Jacht cechuje się wieloma podobieństwami do swoich mniejszych sióstr, oferuje jednak kilka nowych funkcji; zespół Nimbus Design wprowadził kilka interesujących estetycznie i funkcjonalnie zintegrowanych rozwiązań. Są to m.in. podwójne plotery, miejsce dla pięciu osób siedzących z przodu, nowy słupek D z wbudowaną wentylacją, całkowicie przeszklone drzwi na pokładzie rufowym oraz elektrycznie obsługiwany stół na pokładzie rufowym. Dodatkowe nowości obejmują zaprojektowaną na nowo wentylację komory silnika umieszczoną po burtach kadłuba z zasilanymi wyciągami, kuchnię z ceramiczną płytą gazową i ciemnym, kompozytowym blatem kuchennym, lodówkę o pojemności 120 litrów oraz dodatkowe schowki w wysuwanych szufladach pod sofą w salonie.

„Nigdy nie zbudowalibyśmy łodzi, która nie jest uważana za praktyczną w jej naturalnym żywiole. Chociaż zawsze staramy się uczynić ją tak piękną, jak to tylko możliwe. To jest działanie balansujące. Zawsze łatwiej jest zaprojektować piękne linie, jeśli nie trzeba brać pod uwagę funkcjonalności. Nasi klienci są bardzo świadomi i doceniają nasze projekty, ponieważ rozumieją, że budujemy obiekty, które są faktycznie wykorzystywane na morzu, a nie tylko dobrze wyglądają na zdjęciach czy pokazach łodzi. To jest tajemnica naszego sukcesu”, powiedział Joacim Gustavsson, główny projektant w Nimbus Boats Sweden AB.

KONCEPCJA "SIDEWALK"

„Sidewalk” to asymetryczny układ pokładu, w którym boczne przejścia wzdłuż prawej burty są bardzo szerokie i zapewniają dużą swobodę ruchu. Dzięki temu poruszanie się po pokładzie z dziobu na rufę staje się wygodne i przyjemne, a wejście i opuszczenie jachtu wzdłuż całej prawej burty jest łatwe.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej pozwoliło na to, aby kokpit, salon, dolny pokład i kabiny były większe niż w przypadku innych łodzi tej wielkości. Ważną cechą koncepcji Nimbus Sidewalk są duże drzwi przesuwne na prawą burtę. Drzwi te zapewniają szybki dostęp oraz umożliwiają wykonywanie manewrów z pozycji stojącej na pokładzie bocznym. Idea chodnika bocznego umożliwia również wykorzystanie pokładu rufowego do różnych czynności, pokład dziobowy zyskał dodatkową przestrzeń.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Długość całkowita 13,33 m
Szerokość całkowita 3,86 m
Zanurzenie 1,1 m
Waga 9655 kg / 9905 kg
Pojemność zbiornika paliwa 2 x 500 l
Pojemność zbiornika wody 2 x 200 l
Pojemność zbiornika ciepłej wody 40 l
Pojemność zbiornika czarnej wody 135 l
Kategoria CE B
Max. ilość osób 12
Kabiny 3
Koje 6