Wielokrotnie nagradzana w międzynarodowych konkursach łódź, zaprojektowana aby łączyć świetne właściwości nautyczne z wygodą i funkcjonalnością pokładu. Uwielbiana przez świadomych sterników, ceniących bezpieczeństwo i komfort, głodnych morskich przygód. Kochana przez rodziny z dziećmi, cieszące się idealnymi i niezapomnianymi wakacyjnymi rejsami.

NIMBUS 365 COUPÉ

DĄŻĄC DO PERFEKCJI

Jedną z najbardziej przyciągających uwagę cech jachtu jest jego wygląd. Nowy Nimbus 365 charakteryzuje się nowoczesnym stylem projektowania, zachowującym sportowe kontury odziedziczone po siostrach – 305 i 405 Coupé. Intencją projektantów było uzyskanie świetnego wyglądu jednostki, współgrającego z gamą Coupé oraz wprowadzenie nowych udogodnień.

Przykładowymi ulepszeniami wprowadzonymi do nowej konstrukcji są: zastosowanie mocniejszej listwy zderzaków, poprawa widoczności z pozycji sternika, nowy słupek D ze zintegrowaną wentylacją, zastosowanie podwójnych szyberdachów przepuszczających większą ilość naturalnego światła do salonu oraz przedłużenie dachu rufowego, zapewniającego lepsze schronienie przy trudnych warunkach atmosferycznych. Kabina zyskała zupełnie nowe, ulepszone drzwi boczne, a odświeżenie projektu pulpitów pozwoliło na zwiększenie funkcjonalności i bezpieczeństwa.

„Dzięki naszym nowym modelom Coupé, docieramy do zupełnie nowej i ogólnie młodszej grupy docelowej, której priorytetem jest prostota, jakość i możliwość spędzania czasu wśród przyjaciół. Proces ten rozpoczął się wraz z wprowadzeniem nowego projektu 365 Coupé, który wygrał nagrodę European Powerboat of the Year 2012. Od tego czasu wszystkie nowe modele serii Coupé były nominowane lub zdobywały nagrody. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do przyszłości i czujemy się bezpiecznie wiedząc, że mamy serię naprawdę wspaniałych modeli wypełnionych funkcjonalnością, o której klienci wiedzą”, mówi Jonas Göthberg, Dyrektor ds. Marketingu w firmie Nimbus.

KONCEPCJA "SIDEWALK"

„Sidewalk” to asymetryczny układ pokładu, w którym boczne przejścia wzdłuż prawej burty są bardzo szerokie i zapewniają dużą swobodę ruchu. Dzięki temu poruszanie się po pokładzie z dziobu na rufę staje się wygodne i przyjemne, a wejście i opuszczenie jachtu wzdłuż całej prawej burty jest łatwe.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnętrznej pozwoliło na to, aby kokpit, salon, dolny pokład i kabiny były większe niż w przypadku innych łodzi tej wielkości. Ważną cechą koncepcji Nimbus Sidewalk są duże drzwi przesuwne na prawą burtę. Drzwi te zapewniają szybki dostęp oraz umożliwiają wykonywanie manewrów z pozycji stojącej na pokładzie bocznym. Idea chodnika bocznego umożliwia również wykorzystanie pokładu rufowego do różnych czynności, pokład dziobowy zyskał dodatkową przestrzeń.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Długość 11,56 m
Szerokość 3,50 m
Zanurzenie 1,14 m
Waga 6391/6914 kg
Max. ilość osób 8
Kategoria CE B
Kabiny 2
Koje 4+2
Pojemność zbiornika paliwa 700 l
Pojemność zbiornika wody świeżej 270 l
Pojemność zbiornika wody czarnej 120 l
Pojemność zbiornika wody ciepłej 20 l